ŽIVOT

21. června 2006 v 18:53 | Mexxx
Sedím v baru a raduji se z nadměrných maličkostí. Není tu světlo, neproniká sem jediný paprsek slunečního svitu. Interiérem vládne dost ponurá nálada. Cigaretový kouř se líně válí na ošoupaných parketách. Je jen slyšet tichý, tlumený a nesrozumitelný šum, který vytvářejí stálí hosté. Když se pozorně zaposloucháte, vždy vám na chvilku z jednotvárného šumu vystoupí jeden hlas, jeden příběh, jeden život. Chvíli něco slyšíte na šumícím podkladu, ale pak to zase splyne a slyšíte jen ten jednotvárný šum. Ve tmě zůstávají tito vypravěči utajeni, protože šero vám umožňuje rozeznávat jen obrysy, pouhé siluety těch pochybných existencí.
Mám chuť se k nim přidat. Splynout s obrysem každodenních hostů. Být součástí toho šera a splynout s davem. Z přemítání mě ale vyruší zvuk, který je tak tichý až skoro neslyšný. Otočím se, a ve dveřích vidím muže, staršího, v tmavém obleku s vázankou, klobouk si při vstupu pochopitelně odložil. Když si mě všimnul, nepatrně se uklonil na pozdrav tak jako to dělali muži před lety. V místnosti to ztichlo a náhle se celý prostor zaplnil světlem. Všude je krásně zářný ranní svit a všichni přivírají oči aby se rozkoukali co se vlastně děje. Muž došel ke mně, na mé úrovni se zastavil a bezeslov se mi dlouze zadíval do očí.Ten pohled byl tak upřímný a zároveň vyzývavý. Radostný ale zároveň plný žalu. Byla v nich vidět nikam jinam. Ale ani jsem neměla tu potřebu. Ty oči… bylo to něco tak průzračně čistého a vševysvětlujícího….
A pak se to stalo. Ten tajemný muž promluvil a ptal se mě co mě trápí. Mou odpověď ale nebral na vědomí. Jen odpověděl že lež se nevyplácí. Tak jsem se mu důvěřivě svěřila. Ani nevím proč, vůbec ho přece neznám…jenže on- mlčel, naslouchal a zase se mi těma hlubokýma očima díval až do duše. Najednou mě začal v mém vyprávění o mém životě doplňovat. Vyplňoval mezery, které jsem ,a ni nevím proč, zatajila. Zarazilo mě to. Už to trvalo jen tisícinu vteřiny abych to pochopila. Pochopila jsem kdo je ten muž. Ten muž byl Život. Můj život…..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama